Про Вінницю » Могилів-Подільський - Турбаза на Дністрі

Могилів-Подільський - Турбаза на Дністрі

У середній течії Дністра, там, де впадає в нього Немія, гряда білих скель утворює величезну чашу, недоступну для північних холодних вітрів і спекотних суховіїв. На дні чаші, в зелені садів і виноградників, розкинулося місто Могилів-Подільський, один з промислових і культурних центрів Придністров'я.

Унікальні пам'ятки історії, архітектури та мальовнича природа приваблюють сюди туристів. Благодатний мікроклімат, чисте повітря, південне сонце, дністровська вода створюють прекрасні умови для оздоровлення.

Історія міста налічує чотири століття. Про неї нагадують залишки старих замків і фортець. Збереглися руїни замку XVII ст. і дві церкви XVIII ст.

З фортеці Могилів-Подільський перетворився на місто, бо опинився на перетині двох торгових шляхів. Купецькі каравани з Києва та Бердичева йшли за Дністер, а з Галичини до узбережжя Чорного моря сплавлявся ліс, пливли суда з хлібом, тканинами, хутром.

Кінець XVII - початок XVIII ст. відзначені селянськими воїнами проти поневолювачів. Відомий російський художник Василь Андрійович Тропінін, що жив у той час в селі Кукавка (недалеко від Могилів-Подільського), написав портрет невловимого месника Устима Кармелюка і відому картину «Селянин з сокирою».

У місцевому музеї зберігаються документи про земляка - героя революції Василя Єрмолайовича Войтович, який виконав історичний наказ про арешт останнього представника династії Романових - царя Миколи II. Учасник Лютневої революції загинув у 26-річному віці під час штурму Кремля в жовтні 1917 року. Похований В.Є.Войтовіч біля Кремлівської стіни.

Під час Великої Вітчизняної війни організатором і керівником підпільної боротьби в колишньому прикордонному місті Могилів-Подільському був М.Г.Тугушев, який очолював у мирний час колгосп.

У Могилів-Подільському можна відвідати чимало пам'ятних місць періоду Великої Жовтневої соціалістичної революції та громадянської війни. Події тих часів відображені на меморіальних дошках, у назвах вулиць, площ, кінотеатрів.

У південно-східній частині міста розташована зона відпочинку. Тут, на березі річки, в тінистому саду знаходиться туристична база «Дністер». До послуг приїжджають - зручні дерев'яні будиночки, медпункт, кафе, гарячий душ, танцювальний і спортивний майданчики, місця для стоянки легкових автомобілів. Путівки сюди купуються на двох - і двадцятиденний термін.

Пам'ятники та визначні пам'ятки міста Могилів-Полольского:

Пам'ятник В.І.Леніну; обеліск більшовикам-революціонерам; пам'ятник загиблим у боях за визволення міста в березні 1944 року, воїнам-танкістам - визволителям міста; пам'ятник захиснику Севастополя військовому інженеру генерал-майору І.Г.Бережнікову (встановлений в 1889 р); пам'ятник М.В.Гоголю; Лядовський скельний монастир (XI ст.); грецька церква - пам'ятник архітектури XVIII ст.

У селі Гонтівці встановлено пам'ятник народному герою Івану Гонті.

Екскурсійна програма

Екскурсія по місту з відвіданням краєзнавчого музею та приміського плодово-виноградного радгоспу «КІМ».

Огляд руїн древніх фортець зі складною системою підземних повідомлень на Бронницькій горі (поблизу туристської бази).

Поїздка на Григорівське городище, де розкопками відкриті древні скіфські та слов'янські поселення. Окремі знахідки Григорівської городища є експонатами Державного Ермітажу в Петербурзі.

Екскурсія в околицях села Буші. Тут знаходяться відомі історичні пам'ятники, язичницьке капище в печері, численні печери в каньйоні річки Мурафи, які служили притулком стародавній людині, залишки старовинної фортеці, яка прославилася героїчною обороною під час визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти (1654). Цим подіям присвячені історична повість «Облога Буші» і драма «Оборона Буші» М.Старицького.