Визначні місця » Музеї

Цей музей є значним культурно-освітнім та науково-методичним заклад міста та області. Він був відкритий в 1919 році. У 1970 році для музею збудували нове триповерхове приміщення з експозиційною площею більше 1500 квадратних метрів. Стару ж будівлю реконструювали і зручними переходами з'єднали з новим будинком.

Читати повну статтю »

На південній околиці Тульчина стоїть ошатний одноповерховий будиночок. Це - Музей історії декабризму, філія Вінницького краєзнавчого музею.

Читати повну статтю »

Своєрідним пам'ятником героїчного революційного минулого міста залізничників є музей Козятинського локомотивного депо, він як і саме підприємство, носить ім'я братів Валдаевих. Експозиція відображає сторінки славної біографії Козятинського локомотивного депо - одного з перших транспортних підприємств України. Відкривається вона фотографією братів Волдаевих і мазаічним панно, яке зображує революційні події 1905 року. 

Читати повну статтю »

У 1796-1797 рр. в подільському селі Тиманівка був великий російський полководець Олександр Васильович Суворов (1730-1800). Тут він інспектував війська, вчив солдат. До наших днів зберігся в селі будинок, в якому більше 180-ти років тому зупинявся Олександр Васильович. У 1947 році в ньому було відкрито музей. Це один з перших в країні народних музеїв. Перед входом на постаменті встановлено бюст Суворова, а до фасадної стіни будинку прикріплена меморіальна дошка.

Читати повну статтю »

 У 1972 році в селі Порик Хмільницького району в сільському Будинку культури відбулося урочисте відкриття музею Героя Радянського Союзу і національного героя Франції В.В.Порика. Створений він з ініціативи партійної організації та управління місцевого колгоспу «Україна». 

Читати повну статтю »

Музей розташований в сільському Палаці культури, зведеному на честь 50-річчя Великого Жовтня. Створений він у 60-х роках з ініціативи громадськості Тиманівка.

Читати повну статтю »

Видатний радянський вчений, президент академії наук УРСР Заболотний Данило Кирилович народився в 1966 році в селі Чеботарка на Поділлі. До цих пір стоїть тут під солом'яною стріхою сільська хатка Заболотних. А біля неї дві могили - Данила Кириловича і його дружини Людмили Владиславівни. У 1929 році скромна садиба Заболотних була перероблена в меморіальний музей. Нині не далеко від кріпосного будинку Заболотних вибудувано приміщення музею, експозиція якого відображає подвижницьке життя видатного вченого.

Читати повну статтю »

Музей відкритий у 1928 році. Його засновником були члени Могилів-Подільського окружного краєзнавчого товариства організованого за рік перед цим. Розміщений музей в старовинній споруді - пам'ятці архітектури XVIII століття. Його експозиція складається з трьох відділів: природи, історії дожовтневого періоду, історії радянського суспільства. Музей має більше 6600 експонатів основного фонду.

Читати повну статтю »

На вулиці Івана Бевза у Вінниці стоїть скромний одноповерховий будиночок. Тут в 1864 році народився великий український письменник, революційний демократ М.М.Коцюбинський. У цьому ж будинку з великими перервами Михайло Михайлович проживав 33 роки - більшу частину свого недовгого життя. Крім будинку Коцюбинських, зі старих будівель збереглася комора, сторожова, ділянка садиби з садом.

Читати повну статтю »

Микола Іванович Пирогов (1810-1881) - видатний російський учений, доктор і громадський діяч - останні роки життя провів під Вінницею, в селі Вишня (нині територія цього села знаходиться в межах міста).

Читати повну статтю »

В кварталі між вулицями Соборна (раніше: Леніна), Поліни Осипенко, Володарського та Шолом-Алейхема знаходиться один з найдавніших історичних пам'яток м.Вінниці - комплекс споруд «Мури». Основні будівлі його побудовані в 1610-1617 роках для єзуїтського колегіуму.

Читати повну статтю »