Про Вінницю » Ободівський парк

Ободівський парк

У селі Ободівка в парку ще за часів легендарного комбрига Котовського милувалися палацом поміщика Сабанського. З часом, з ініціативи Котовського агронома за освітою тут була створена Ободівська сільськогосподарська комуна. Першими її членами були демобілізовані бійці. Комуна незабаром стала справжнім центром колективізації на Вінниччині. Свого часу її відвідав К.Є.Ворошилов.

Зараз цікавий ландшафтний парк, в якому зупинявся овіяний славою ескадрон Котовського, перебуває у віданні школи-інтернату.

Насадження і цілий ряд архітектурних споруд закладено в 70-х роках XIX століття. До цього на високому пагорбі були розбиті дві великі  горизонтальних ділянки з перепадами 30-35 метрів. Красиві схили цих терас підступають до сільської площі.

Верхня, підвищена ділянка парку створена в регулярному стилі. На ній  розміщені двоповерховий палац, костел і господарські будівлі, які добре збереглися.

До палацу веде широка тіниста алея з місцевих і екзотичних порід. Зелений коридор алеї закінчується квітниками.

Решта території парку витримана в кращих зразках пейзажного стилю. Особливо приваблює паркова галявина, розміщена за будівлею палацу. З усіх боків тісним кільцем оточив її масив дерев. На тлі зеленого килима галявини виділяються окремі вікові дуби. Схили цієї тераси, поступово знижуючись, відкривають систему ставків.

У парку, який розташований на площі 17 гектарів, налічується близько 50 видів і форм деревно-чагарникових порід. Крім широко поширених місцевих видів, тут ростуть дуб червоний, горіх чорний, сосна Веймутова, залізне дерево та інші. Привертають увагу групи розкішних каштанів, кленів, лип і сосни звичайної.

Тепер у палаці розміщена школа-інтернат, а в інших будівлях - житлові кімнати для учнів. Поруч - сільський Будинок культури з бібліотекою і лікарнею.

На території парку створено музей Котовського, а в центрі Обадівки безстрашному комбригу в 1965 році споруджено пам'ятник.